Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Unaza”/ Nis shembja në Laprakë, Balliu: Policia e pabesë!

Nga Klodiana 0

Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, i pranishëm gjatë shembjes së banesave në zonën e Laprakës, u shpreh se Rama po u shkatërron jetën qytetarëve.

Balliu nuk kurseu akuzat edhe ndaj Policisë së Shtetit,  të cilën e cilësoi si të pabesë, për faktin që nuk i la kohën e duhur banorëve të nxjerrin gjërat nga objekti që po shembet.

“Kjo është pamje e fytyrës së Edi Ramës. Ndaj policisë së shtetit nuk është ushtruar asnjë dhunë nga ana e banorëve, pavarësisht kërcënimeve nga banda e Habilajve, janë sjellë si qytetarë. Të marrim shembull nga Franca, nga vëllezërit tonë europiane. Kur fiton një bandid shembet një shtëpi, kur fiton një qytetar ndërtohet shteti. Të shembet shtëpia do të thotë të shembet jeta. Kjo ishte për hir të diskutimit, që zonja ka bërë me mirëbesim me policinë e Shtetit, por janë të pabessë.

Këto meritojnë revoltë sot protesta do të jetë më e madhe. Do vazhdojmë mbështetjen tonë për këta qytetarë që po mbrojnë shtëpitë e tyre kundër një banditi si Edi Ramës. Kush gëzon nga shkatërrimi i qytetarëve, nuk duhet të jetojë në këtë vend. Sa para të tjera duhet të presim të vjedhin nga ky shtet. Gjithë policia të hedhi kapelet të marrë shembull nga policia e Francës, e cila iu bashkua kauzës së qytetarëve për naftën”, tha Balliu.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej