Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Torturat e tmershme të Kim Jong Un/ Hedh në pishinë me peshq mishngrënës një nga komandandët e tij

Nga 27-shi 0

Një lajm i tmershëm ka tronditur të gjithë Korenë e Veriut dhe mediat botërore në lidhje me liderin e Kores së Veriut, Kim Jong Un.

Sipas BBC, Kim Jong Un ka ndërtuar një pishinë në pallatin e Pjogjang dhe e ka mbushur atë me peshq mishngrënës. Këtë pishinë ai e ka përdorur për të ndëshkuar një nga komandandët e ushtrisë së tij.

Ky ndëshkim vinte pasi komandanti donte të organizonte një grusht shteti. Komandanti në fillim u torturua pasi ushtarët e plagosën me mjetë prerëse nëpër duar dhe në kurriz që të humbiste gjak dhe më pas e hodhën në pishinë.

Nuk dihet nëse komandandi vdiq nga hemoragjia apo nga kafshimi i peshqve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej