Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

The Guardian: Shteti më i goditur në Europë nga COVID-19, Spanja nga korriku hap dyert për turistët

Nga Media 0

Ministrja spanjolle e turizmit, Marie Reyes Maroto,  ka njoftuar se duke nisur nga korriku, Spanja do të hapë hap dyert turistëve të huaj. Ajo pohoi se turistët e huaj mund të rezervojnë nga ky muaj, ndërsa do të hiqet edhe karantina e detyruar dyjavore për ta.

“The Guardian” shkruan se Spanja ka një ekonomi që është shumë e varur nga turizmi, ndërsa ishte ndër vendet më të goditura në Europë për shkak të pandemisë së COVID-19.

Ndonëse qeveria i ka larguar gradualisht disa masa kufizuese, e ka lënë në fuqi karantinën dyjavore për të huajt në përpjekje për ta parandaluar valën e dytë të infektimeve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej