Thaçi: Nuk rikandidoj për President, nuk kthehem në PDK

Duhet të lëçisni

Ndërpriten kontratat e spitaleve me mjekët specializantë, reagon operatori

Operatori i Shërbimeve te Kujdesit Shëndetësor ka reaguar në lidhje me lajmet për ndërprerje të kontratave të specializanteve. Në një njoftim për shtyp, ai sqaron...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Rikonstruksioni i kabinave elektrike/ OSHEE: Në këto zona të Tiranës nuk do të ketë energji elektrike

Operatori për Shpërndarjen e Energjisë Elektrike (OSHEE) ka dhënë njoftimin për ndërprerjen e energjisë elektrike gjatë ditës së nesërme në disa zona të Tiranës....

Përplasje në Jeruzalem, 9 të plagosur dhe dhjetëra të arrestuar

Dhjetë palestinezë u arrestuan sot pas përplasjeve me policinë izraelite në Sheshin Temen në Jeruzalemin Lindor, gjatë të cilave nëntë njerëz u plagosën. Rreth 1000...

Presidenti i ri i Kosovës deklaroi se do të rikandidonte vetëm në rast se kreu i shtetit zgjidhet nga populli, përjashton edhe kthimin në qeveri apo parti

Presidenti i zgjedhur i Kosovës, Hashim Thaçi, deklaron se nuk do të rikandidojë për postin e  Presidentit. Thaçi sqaron se do të rikandidonte vetëm nëse presidenti do të zgjidhet nga populli. Në një intervistë për “Shih Programin” me gazetarin Enkel Demi, e cila do të jepet sot në mbrëmje në TVSH, Presidenti i ri i Kosovës ka deklaruar se në përfundim të këtij mandati, nuk do të kthehet në qeveri. Madje ai deklaron se nuk do të kthehet në PDK, Partia Demokratike e Kosovës.

Në intervistë ai flet edhe për Gjykatën Speciale duke sqaruar se nuk ka asnjë frikë prej saj. Thaçi shprehet se UÇK nuk ka bërë krime. “Kemi bërë luftë për qëllime kombëtare dhe jo fetare”, ka theksuar Thaçi.

Me shumë gjasë, Hashim Thaçi ka vendosur të mbyllë karrierën e tij politike me këtë mandat Presidenti të Kosovës. E kundërta mund të ndodhë vetëm nëse do të ketë ndryshime në Kushtetutën e Kosovës për të zgjedhur kreun e shtetit nga populli.

thaci

thaci2

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Ndërpriten kontratat e spitaleve me mjekët specializantë, reagon operatori

Operatori i Shërbimeve te Kujdesit Shëndetësor ka reaguar në lidhje me lajmet për ndërprerje të kontratave të specializanteve. Në një njoftim për shtyp, ai sqaron...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Rikonstruksioni i kabinave elektrike/ OSHEE: Në këto zona të Tiranës nuk do të ketë energji elektrike

Operatori për Shpërndarjen e Energjisë Elektrike (OSHEE) ka dhënë njoftimin për ndërprerjen e energjisë elektrike gjatë ditës së nesërme në disa zona të Tiranës....

Përplasje në Jeruzalem, 9 të plagosur dhe dhjetëra të arrestuar

Dhjetë palestinezë u arrestuan sot pas përplasjeve me policinë izraelite në Sheshin Temen në Jeruzalemin Lindor, gjatë të cilave nëntë njerëz u plagosën. Rreth 1000...

Kurti në Vjenë: Kosova dhe Serbia të bëjnë deklaratë të paqes me zotim për mos-sulmim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, këtë të premte ka qenë pjesë e Samitit të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili është mbajtur në...