- Advertisement -

TAG

vrasje

Vlorë/ Vritet pranë banesës së tij 23-vjeçari

Një 23-vjeçar është vrarë me armë zjarri mesditën e të premtes në fshatin Vranisht të Vlorës. Nga burimet e policisë bëhët me dije se viktima...

Tiranë- Konflikt në familje; vritet një grua, plagoset një tjetër

Një konflikt në familje përfundoi tragjikisht, me një grua të vrarë dhe një tjetër të plagosur. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në...

Shkodër/ Vritet me armë zjarri një 42 vjeçar

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhurnë aksin Shkodër – Velipojë. Sipas burimive të policisë mesohet se viktima është 42 vjeçari Genc Mhillaj banues në...

Elbasan/ Vritet me thikë 39-vjeçari

Një 39-vjeçar ka humbur jetën mbrëmjen e sotme në Elbasan si pasojë e një grindjeje. Viktima është goditur me thikë.  Ngjarja ka ndodhur tek Stacioni...

26 vjeçari në Torovicë u vra nga grabitës të armatosur për paratë e qumështit

Një vrasje  ka ndodhur sot në orën 06 e 15 minuta në rrugën e vjetër të Torovicës në zonën që ndan Lezhën me Shkodrën. Policia...

Tahiri: Aksidentet me pasojë vdekjen të quhen “Vrasje”

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka deklaruar  se aksidentet me pasoja për shëndetin apo jetën e njerëzve të mos quhen më “Aksidente me pasojë...

Në Patos burri vret gruan me thikë pas sherrit në shtëpi

Një krim në familje është shënuar mbrëmjen e 25 korrikut 2016 në qytetin e Patosit.  Nga informacionet e para mësohet se burri vrau me...

ISIS vendos fëmijët ushtarë për të vrarë Talebanët

 Janë publikuar disa  pamje të reja tronditëse duke treguar fëmijë ushtarë të ISIS të cilët ekzekutojnë dy robër talebanë, të akuzuar për spiunazh. Në këto...

Britani, vret prindërit e shokut, në kërkim autori shqiptar

Ali Qazimaj, 42- vjeçari shqiptar dyshohet se ka vrarë me thikë shtetasin britanik Peter Stuard, 75 vjeç si edhe ka dorë në zhdukjen e...

Ligji që dekriminalizon kryetarët e kriminuar

Nga Arben Llalla Pas shumë presionesh nga SHBA dhe BE, Kuvendi i Shqipërisë me shtrëngim të fortë votoi përfundimisht ligjin dhe nënligjet për pastrimin në...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -