- Advertisement -

TAG

vala e dytë

E konfirmon Ministri i Shëndetësisë: Tashmë vala e dytë e COVID-19 është këtu

Ministri i Shëndetësisë në Zvicër, Alain Berset, në një konferencë për media ka deklaruar se vala e dytë e COVID-19 ka mbërritur në Zvicër. Zvicra...

Gjermania në valën e dytë të COVID-19? Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve të reja në 24 orët e fundit

Ashtu si në Britaninë e Madhe dhe shumë vende të tjera europiane, edhe në Gjermani shifrat e infektimeve të reja janë rritur ndjeshëm ditët...

Ekspertët paralajmërojnë: Vala e dytë e Covid nuk është kjo, do të vijë kur…

Vala e dytë e koronavirusit do të mbërrijë kur temperaturat të bien në 4 gradë celsius në dimër, paralajmërojnë ekspertët britanikë të shëndetësisë. Zyrtarët vendas...

Fituesi i çmimit Nobel në mjekësi: Ja pse nuk do të ketë një valë të dytë të Covid-19

Një nga temat kryesore të diskutimit rreth evolucionit të koronavirus ka të bëjë me të ashtuquajturën “vala e dytë”. Kjo është, mundësia që COVID-19, i...

OBSH paralajmëron: Përgatituni për valën e dytë të koronavirusit në vjeshtë

Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron për një valë të dytë të koronavirusit që mund të përhapet në vjeshtë, prandaj i bëri thirrje shteteve të...

Eksperti i shëndetësisë: Vala e dytë e koronavirusit nuk do të jetë aq e fortë sa e para

Pandemia prej disa muajsh ka izoluar të gjitha vendet në botë. Javët e fundit shumë shtete kanë filluar të lehtësojnë masat, por i druhen...

Shpërthen vala e dytë e koronavirusit në Kosovë, më shumë se në valën e parë

Shpërthejnë rastet me koronavirus në Kosovë, regjistrohet numri i lartë i të infektuarve të rinj. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën me dije...

Vendi i parë në botë që goditet nga vala e dytë e Koronavirusit

Irani është vendi i parë në botë që raportoi valën e të dytë të infeksioneve të coronavirusit, pasi lehtësoi masat e bllokimit në vend. Sipas...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -