- Advertisement -

TAG

territor

Rritja alarmante e shifrave/ Bashkia e Divjakës rikthen mbylljen e tregjeve në të gjithë territorin e saj

Rritja e ndjeshme e numrit të të infektuarëve nga koronavirusi ka vënë në alarm bashkinë e Divjakës, e cila sot ka urdhëruar mbylljen e...

Thaçi: Nuk do të ketë ndarje të Kosovës, as shkëmbim territoresh

Për të disatën ditë me radhë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka vijuar të sqarojë idenë e tij për korrigjimin e kufijve, në kuadër...

Keqardhje për jetët e humbura, por grekët janë fqinj të këqinj…Na kanë vrarë e marrë territor

Nga Ergys Mertiri Ndjej keqardhje për çdo jetë të humbur në Greqi. Vdekja është e tmerrshme dhe të trishton kudo ku e sheh. Solidariteti njerëzor...

Mjaft me teatrin, kjo është luftë për territor

Nga Sokol Shameti Kjo nuk është luftë për teatrin. Kush e quan të atillë ndihmon në përhapjen e mjegullës për të cilën kanë nevojë ujqërit....

Ministri grek i mbrojtjes: Do të zgjerojmë ujërat tona territoriale

Ministri grek i mbrojtjes, Panos Kammenos, ka deklaruar se Greqia së shpejti do të zgjerojë ujërat e veta territoriale. Sipas tij, kjo do të...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -