- Advertisement -

TAG

shtetas shqiptare

Porti i Barit mbyllet për shkak të motit të keq, dy tragete me pasagjerë shqiptarë nuk ankorohen dot

Ashtu sikurse u paralajmëruar, moti i keq me reshje dhe stuhi ka mbërthyer sot të gjithë vendin. Por situate problematike nga moti raportohet edhe...

Kërkuan azil në Francë dhe Belgjikë, riatdhesohen 36 shqiptarë

Ditën e djeshme janë riatdhesuar 36 shtetas shqiptarë në Rinas, për shkak të refuzimit të azilit në vendet e BE. Mësohet se shqiptarëve u riatdhesuan...

Itali, përmbyset makina me 5 shqiptarë, 3 në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Napoli, në Itali ku një makinë me 5 punëtorë ka dalë jashtë rruge. Makina me 5 punëtorë, të gjithë...

Vjedhje makinash, shitje droge dhe krime të tjera/ Policia italiane arreston tre kriminelët shqiptarë (foto)

Policia italiane ka shkatërruar një bandë të rrezikshme të përfshirë në lloje të ndryshme të krimeve ndërsa ka arrestuar tre shqiptarë. Arrestimi i kriminelëve, u...

Policia italiane gjurmon telefonat, arreston dy shqiptarë për trafikim kokaine

Policia italiane ka arrestuar në flagrancë një shtetas shqiptar pasi akuzohet për trafikim lëndësh narkotike. Në pranga ka rërë shtetasi A.L. 37 vjeç i cili...

Të dënuar për vrasje, vjedhje dhe drogë / Interpol Tirana ekstradon 3 shtetasit shqiptarë

Interpol Tirana ka ekstraduar brenda 24 orëve të fundit tre shtetas shqiptarë për vepra të ndryshme penale. Nga Gjermania është ekstraduar drejt vendit tonë shtetasi...

Makina përplaset me pemën në Rodos të Greqisë, humbin jetën babë e bijë nga Shqipëria

Babë e bijë me origjinë shqiptare kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në ishullin e Rodosit të Greqisë. Ngjarja ka ndodhur në...

Itali, arrestohen tre super-grabitësit shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar tre shqiptarë pasi akuzohen për grabitje të vazhdueshme në provincat e Udines dhe Poprdenone Në pranga kanë rënë shtetasit David Toplana,...

Latest news

Zyrtare: Leo Messi largohet nga Barcelona

Leo Messi nuk do të qëndrojë te Barcelona, edhe pse klubi spanjoll në deklaratën e publikuar shkruan se marrëveshje për një kontratë të re...

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...
- Advertisement -