- Advertisement -

TAG

Shqiperia

Mbetjet/ Komisioni Europian: Shqipëria nuk ka infrastrukturën e duhur të kontrollit

Komisioni Europian vlerëson se Shqipëria nuk e ka infrastrukturën e nevojshme për kontrollin e mbetjeve të importuara. Përmes një reagimi me shkrim pas kërkesës...

Alpinistët ngrejnë flamurin shqiptar në Serbi

Nga Julian Hoxhaj Alpinistët shqiptarë nga Shkupi, Ebasani, Kosova dhe Presheva, valëvisin flamurin kuq e zi në Serbi dhe ja marrin këngës e valles popullore. Pak...

Raporti: Shqipëria dhe Kosova kryesojnë azilkërkuesit nga Europa

Shqipëria dhe Kosova janë dy shtetet e Europës Lindore që kanë kryesuar në kërkesat e tyre për azil në vitin 2015, sipas një raporti...

Golat shqiptarë të Ballkanit

Ferhan Hasani dhe Fatos Beqiraj shënuan në ndeshjet e fundit për përfaqësueset e Maqedonisë dhe Malit të Zi Shqipëria dhe Kosova u mundën në ndeshjet...

Shqipëria, në grupin e racistëve

Italia është dënuar nga FIFA me një gjobë prej 30 mijë frangash zvicerane (rreth 27 mijë euro) për sjellje të pahijshme dhe diskriminuese të...

Kryemadhi: Shqipëria ka nevojë për një parti të majtë të vërtetë

Lëvizja e Gruas për Integrim Gjirokastër zhvilloi Konventën e saj ku u zgjodh Kryetarja e re, Mirela Mamani. Të pranishëm ishin deputetët, Vangjel Tavo, Monika...

Shqipëria e amerikanizuar në kulm

Nga Frrok Çupi Sa dola, një taksi e verdhë me portretin e madh të Donald Trump, m’u shfaq aty pranë. Qe mëngjes, mëngjesi i datës...

Forumi ekonomik botëror, Shqipëria ngjitet me 13 vende

  Shqipëria është përmirësuar me 13 vende krahasuar me vitin e kaluar bazuar në raportin e konkurrueshmërisë globale. Në raportin e publikuar nga forumi ekonomik...

UNESCO/ Shqipëria ndër vendet me shpenzimet më të ulëta për kërkim dhe zhvillim

Shqipëria investon vetëm 0.2% të Prodhimit të Brendshëm Bruto për kërkim dhe zhvillim. Është UNESCO, Organizata e Kombeve të Bashkuara për Edukim, Shkencë dhe...

Banka Botërore: Shqipëria vijon me rritjen ekonomike

Sipas raportit te fundit të Rregullit Ekonomik për Europën Juglindore rritja ekonomike parashikohet të forcohet për vitin 2016, duke i hapur rrugë rritjes së...

Latest news

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...
- Advertisement -