- Advertisement -

TAG

Reportazhi

Reportazhi i “Narcotica”/ Reagon ministri Lleshaj: Sallatë televizive sensacionale pa asnjë vlerë dokumentare

Pas dokumentarit të emisionit "Narcotica" në televizionin italian Rai 3 për situatën e kultivimit dhe trafikut të drogës në Shqipëri, ka reaguar edhe Ministri...

Mediat italiane nuk i ndahen Shqipërisë, gazetarja gjen hashash në Tepelenë: Rama pretendon se….

Mediat italiane nuk i ndahen “Shqipërisë së hashashit”, pavarësisht se qeveria shqiptare thotë se territori tashmë është i pastër. Pas investigimit të Rai2 në...

Deutsche Welle: Shqipëria, parajsa evropiane e kanabisit

Media Gjermane “Deutsche Welle” ka bërë një reportazh përsa i përket fenomenit të kultivimint të kanabisit në Shqipëri. “Shqipëria, parajsa evropiane e kanabisit”, e ka...

Reportazhi i BBC/ Kryeqyteti Europian i kanabisit

Gazetarja e BBC Linda Pressly ka bërë një reportazh në Shqipërinë ku ka takuar prodhues të kanabisit në rrethinat e Tiranës të cilët tregojnë...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -