- Advertisement -

TAG

protesta 13 prill

Protesta/ Vasili: Qeveria armik i popullit. Asnjë hetim për djegien e automjetit dhe asnjë efektiv i plagosur rëndë

Ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili ka mbajtur sot një deklaratë për mediat, përmes të cilës akuzon qeverinë se përfundisht ka vednosur të jetë armik...

Tabaku tregon detaje mbi protestën e 13 prillit: PD nuk do të përsërisë veten

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku e ka përjashtuar mundësinë e ngritjes së një çadre ditën e nesërme. Ish deputetja është shprehur se në këtë...

Latest news

Makina fluturon në ajër motorin e Fast food-it në Korçë, transportohet me urgjencë në spital drejtuesi

Një aksident i rëndë ka ndodhur në qytetin e Korçës, ku një automjet është përplasur me një motor ‘Fast foodi’ në zonën e auajtur...

Masakroi me shkop babain në Roskovec, Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për 25-vjeçarin

Gjykata e rrethit gjyqesor ne Fier ka dhene sot vleresimin e ” mases se arrestit me burg ” per 25 vjecarin Erdis Rapi, i...

Sherr mes të rinjve, i mituri shqiptar qëllon me armë zjarri bashkëmoshatarin

Një tentativë vrasje ka ndodhur ditën e shtunë në Podujevë të Kosovës, kur një i mitur ka plagosur një bashkëmoshatar. Policia bën të ditur se...

Fiksimi çon pas hekurave 29-vjeçarin nga Elbasani

Një 29-vjeçar nga Elbasani është vënë në pranga pasi përndiqte një shtetase. Sipas policisë, shtetasi me inicialet S.B kërcënonte dhe përndiqte vazhdimisht nëpërmjet telefonit...

Arvanitët janë vendas dhe themeluan Greqinë e Re

Nga Ejup Shabani Në kuadër të festës së 7 Marsit, ditës së hapjes së shkollës së parë shqipe, në Qendrën e Kulturës në Kërçovë “Koço...
- Advertisement -