- Advertisement -

TAG

Ministria e Transportit

Kriza në Rinas, Ministria e Transportit: Në negociata me vendet e BE-së për të zëvendësuar kontrollorët

Ministria e Transportit ka njoftuar se janë duke u bërë negociata për të zëvendësuar kontrollorët e trafikut ajror që kanë braktisur vendin e punës. Negociatat...

Pas Rrugës së Arbrit, edhe 6 kompani të tjera japin oferta për rrugë me koncesion

Teksa Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës ka shpallur fituese kompaninë “Gjoka Konstruksion” për ndërtimin e Rrugës së Arbrit, të paktën 6 oferta janë paraqitur...

Latest news

Aksident në aksin Lezhë-Milot, makina përplas 15-vjeçarin, shoqërohet shoferi

Një minoren ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga një makinë në Lezhë. Sipas informacioneve zyrtare, në aksin rrugor Lezhë-Milot, mjeti tip “Volkswagen” me...

Përcillet për në banesën e fundit Gulielm Radoja, dalin pamjet nga ceremonia private (film)

Është përcjellë për në banesën e fundit aktori i mirënjohur i skenës shqiptare, Guljelm Radoja. Në ceremoninë private, pjesëmarrës kanë qenë qindra qytetarë, bashkëpunëtorë dhe miq...

Shfrytëzoi për prostitucion 15-vjeçaren, arrestohet i shpalluri në kërkim

Policia ka arrestuar një 32 vjeçar i shpallur në kërkim për prostitucion. Mësohet se Enea Sinanit, i janë vënë prangat pasi Gjykata e Apelit...

SPAK kërkon pushimin e çështjes për Met Kananin, i cilësuar si “eskobari” shqiptar

SPAK kërkon pushimin e çështjes për Met Kananin, i cilësuar si "eskobari" shqiptar. Raportohet se SPAK kërkon zyrtarisht  të pushohet çështja për Met Kananin. Ai...

OBSH paralajmëron për një valë të re të Covid-19 në Afrikë

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar një valë të re të koronavirusit në Afrikë. Autoritetet bëjnë me dije se vonesa me furnizimet e vaksinave dhe...
- Advertisement -