- Advertisement -

TAG

media

Media greke: Presidenti i ri i Shqipërisë do hapë Çështjen Çame

Presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta deklaroi mbrëmë gjatë intervistës në Top Story se Çështja Çame duhet të zgjidhet. Ky lajm nuk...

Aleanca e medias me pushtetin prodhon autoritarin

Nga Arben Llalla Mediat elektronike dhe të shkruara janë mjetet kryesore të propagandimit të grupeve të caktuara udhëheqëse në kohët që po jetojmë duke ndikuar...

Pas takimit me Bashën, Rama lajmëron një tjetër takim

Kryeministri i vendit Edi Rama ka lajmëruar një komunikim të drejtëpërdrejtë sot me gazetarë dhe ndjekës të tjerë në rrjetet sociale.  “Sot në 12.00 komunikim...

Samsung prezanton në Shqipëri gjeneratën e tetë të teknologjisë, inteligjentët Galaxy S8 dhe S8+

Gjigandi Samsung prezantoi sot në Tiranë telefonat inteligjentë Galaxy S8 dhe Galaxy S8+ që shtyjnë kufijtë e celularëve tradicionalë me dizajnin e mrekullueshëm dhe...

DASH: Korrupsioni dominon të gjitha nivelet e qeverisjes në Shqipëri

Departamenti Amerikan i Shtetit nxin Shqipërinë: Media nën presionin e politikës dhe grupeve kriminale Departamenti Amerikan i Shtetit, ka publikuar raportin për Shqipërinë për vititn...

Rama: Shqipëria politike dhe mediatike i ka bërë dy dëme të mëdha Kosovës

Fokusi i Kryeministrit Edi Rama në “Komunikimin e javës” këtë fundjavë  ishte dalja e tij e fundit në një studio televizive në Kosovë. Sipas Ramës,...

Kodi i Etikës në PS/ Deputetët gojëkyçur për median

Asambleja e Partisë Socialiste do të miratojë sot Kodin e Etikës, ku mësohet se sipas këtij kodi është e ndaluar që deputetët e PS...

Greqi, në pranga shqiptari i dënuar me 5 vite burg

Policia greke ka arrestuar 26 vjeçarin me origjinë shqiptare ndërkohë që  tentonte të largohej në vendlindjen e tij. Gjykata e Athinës kishte lëshuar një urdhër-...

Lëvizja Mjaft prezanton “Action See”

“Lëvizja Mjaft!” ka prezantuar ditën e sotme projektin rajonal “Action See” (Llogaridhënia, Teknologjia dhe Rrjeti i Hapjes Institucionale në Europën Juglindore). Projekti u prezantua nga...

Transformimi mund ta shpëtojë median prej politikës

Nga Luljeta Progni Media plotëson dëshirat tona për informim, për të jetuar në një botë reale apo imagjinare, për të vepruar në mënyrë personale apo...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -