- Advertisement -

TAG

“Maqedonia e Veriut

Lajçak: BE duhet ta mbajë premtimin për Maqedoninë e Veriut

Shefi i diplomacisë sllovake, Mirosllav Lajçak dhe kryesues aktual i OSBE-së në një intervistë AIM, të cilën e dha një ditë para fillimit zyrtar...

Ja vendet që votuan kundër Shqipërisë për hapjen e negociatave

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të kenë ende durim. Në tetor ministrat përkatës të BE-së mund të vendosin për një datë konkrete për hapjen...

Negociatat/ Ministri gjerman: Bllokim i përkohshëm për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Mediat gjermane raportojnë se do të ketë një bllokim të përkohshëm të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ministri gjerman Michael Roth është shprehur...

Kryemadhi: “Rama-krim, korrupsion trinom i së keqes”

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar lidhur me vendimin e Holandës për të ngelur për në vjeshtë Shqipërinë, në procesin e integrimit, duke...

Holanda: “Jo” Shqipërisë për hapje negociatash, “po” Maqedonisë së Veriut

Parlamenti holandez nuk është e interesuar për nisjen e negociatave të pranimit midis Bashkimit Europian dhe Shqipërisë, ndërsa i ka thënë “Po” Maqedonisë së...

Holanda mbyll dyert për Shqipërinë, Ministri Blok: Keni shumë rrugë për të bërë

Ministri holandez Stef Blok ka njoftuar në Dhomen e Ulët se Qeveria holandeze nuk është e interesuar për nisjen e negociatave të pranimit midis Bashkimit...

Ndryshimi i kufijve/ Zaev: Nëse kjo ndodh shqiptarët kthehen 10 vjet pas

Kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se deri më tani, raporti i Komisionit Evropian për Maqedoninë e Veriut është më pozitive dhe thotë se të...

OKB: Alarmante, ndotja e ajrit në Ballkan

Njerëzit në të gjitha qytetet e mëdha të Ballkanit Perëndimor përballen me nivele alarmuese të ndotjes së ajrit, pasi rajoni i pazhvilluar, politikisht i...

“Negociata pa vonesë”, Hahn: Vetëm për Maqedoninë e Veriut

Komisioneri për zgjerim, Johannes Hahn shpreh sërish bindjen se vendet anëtare të BE-së do të miratojnë fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut. Në një status...

Meta pret Stoltenberg: NATO në rajon, kyç për paqen e stabilitetin

Presidenti i Republikës Ilir Meta priti në takim, Sekretarin e Përgjithshëm të NATO, Jens Stoltenberg. Presidenti Meta theksoi se ndan plotësisht vizionin e Sekretarit Stoltenberg...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -