- Advertisement -

TAG

kryetari i AAK

Haradinaj: Qeveria e Kosovës po tallet me misionet diplomatike të vendit në botë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria po tallet me misionet diplomatike të Kosovës dhe me moszëvendësimin e...

Haradinaj tregon pse refuzoi të vaksinohej në Shqipëri: Më kanë lutur ta bëj

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se i është ofruar që ta marrë vaksinën anti-Covid në Shqipëri, por e...

Haradinaj: Kosovës i duhet Amerika sot më shumë se kurrë

Kryetari i AAK, Ramush Haradinaj është shprehur se Kosovës i duhet roli udhëheqës i Amerikës në arritjen e marrëveshjes finale me Serbinë, njohjen reciproke...

Bashkia Kamëz i vendos një rruge emrin “Ramush Haradinaj”

Bashkia Kamëz tashmë do të ketë një rrugë me emrin “Ramush Haradinaj”. Ky është vendimi i marrë nga Bashkia Kamëz, pasi Kryeministri i Kosovës Ramush...

Latest news

Shërbimi sekret ukrainas shkatërron rrjetin e agjentëve të infiltruar rus, i përfshirë dhe një deputet

Një rrjet agjentësh që punonin për shërbimin e inteligjencës ushtarake ruse të GRU është shkatërruar nga Shërbimi sekret ukrainas i SBU. Me agjentët e...

Heqja e Vetos nga Bullgaria, Ngjela: Kushtet në favor të Shqipërisë, kërkesa e SHBA-ve…

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar heqjon e vetos nga parlamenti Bullgar ndaj Maqedonisë së Veriut. Ngjela është shprehur se kjo lëvizje është në favor...

“Putin i lumtur”, Cramon: Samiti i BE me liderët e Ballkanit Perëndimor dështim i madh

“Dështim të plotë” e ka quajtur raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, Samitin e Bashkimit Evropian me liderët e Ballkanit Perëndimor. Përmes...

Rama “shpërthen” ndaj BE-së: Të ngadaltë, statusi i kandidatit është si një pilulë kundër depresionit

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për France 24, ka aspërsuar tonet ndaj BE-së. Si pilulë kundër depresionit e ka cilësuar kryeministri rrugëtimin e gjatë...

Me 190 km/h, makina inteligjente kap “pilotin” e rrugës në By Pass-in e Fierit

Makina inteligjente dhe radari automatik kanë kapur “mat” një shofer, i cili po “fluturonte” në rrugë me 190km/h në By Pass-in e Fierit, Ndërkohë kontrollet...
- Advertisement -