- Advertisement -

TAG

krime zgjedhore

SPAK vë në hetim 33 persona për krime zgjedhore, reagon Yuri Kim

Ambasadorja Yuri Kim ka reaguar në lidhje me hetimet që ka nisur SPAK për 33 persona për të cilët ka dyshime që kanë kryer...

PD Kukës padit komisionerët për krime në zgjedhje: U votua edhe për persona që nuk ishin në Shqipëri

Partia Demokratike dega Kukës ka paditur pranë prokurorisë së rrethit verilindor komisionerët e zgjedhjeve të 30 Qershorit me akuzën se kanë kryer krime zgjedhore. Sipas...

Latest news

Zyrtare: Leo Messi largohet nga Barcelona

Leo Messi nuk do të qëndrojë te Barcelona, edhe pse klubi spanjoll në deklaratën e publikuar shkruan se marrëveshje për një kontratë të re...

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...
- Advertisement -