- Advertisement -

TAG

Kreu i Vetëvendosjes

25 prilli/ Albin Kurti jep mesazhin nga Tirana: Qytetarët shqiptarë kanë nevojë për ndryshim!

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti nga Tirana dha mesazhin e tij se shqiptarët e Shqipërisë dhe ata të Kosovës kanë nevojë për ndryshim. Nga Tirana,...

The Guardian: Koalicioni Kurti-Osmani në Kosovë përtej ideologjive, kundër korrupsionit

Media prestigjioze britanike, “The Guardian” i ka kushtuar një shkrim të zgjeruar para zgjedhjeve, kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit dhe Presidentes në detyrë, Vjosa...

Zyrtare: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani garojnë bashkë në zgjedhje (film)

Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe Vjosa Osmani kanë nënshkruar mesditën e sotme marrëveshjen e bashkëpunimit për zgjedhjet elektorale të shkurtit. Sipas asaj që deklaruan...

Vjosa Osmani mbetet jashtë qeverisë, këto janë emrat e 15 ministrave të propozuar nga Kurti

Kreu i Vetëvendosjes, dhe njëherësh kandidati për kryeministër në Kosovë, Albin Kurti, ka bërë propozimin e kabinetit qeveritar me 15 ministri, 2 zëvendëskryeministra dhe...

Kurti e konsideron të kryer koalicionin me LDK-në: Ky është fillimi i qeverisjes

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj...

SHBA njeh fitoren e Albin Kurtit, ambasadori i shkon në zyrë liderit të VV-së

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia e të cilit para dy dite doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan...

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti: Serbia nuk po e pengon integrimin e Kosovës në BE

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se Serbia nuk po e pengon integrimin e Kosovës në Bashkimin Evropian, por janë pesë shtetet...

Latest news

Qytetarët kundërshtojnë masat Covid, përleshje mes protestuesve dhe policisë në Vienë

Mijëra qytetarë dolën në protesta në Vienë për të kundërshtuar masat anti-Covid. Kjo solli një përplasje mes policisë dhe protestuesve, duke bërë që disa...

21 viktima humbin jetën për shkak të COVID-19, mes tyre edhe një 35 vjeçar, rritet numri i infektimeve të reja

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 21 persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19, duke e...

Ngjarje tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati në “Don Bosko” të Tiranës, ndërron jetë

Një grua 30-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, pasi u vetëhodh nga kati i 3-të i pallatit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...

“Pas takimit me Edi Ramën…”, Alfred Peza: Refuzova të kandidoj për deputet, nuk është për mua ajo karrige në këtë fazë të jetës

Alfred Peza ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e listës zgjedhore të 25 prillit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, gazetari tregon...
- Advertisement -