- Advertisement -

TAG

Kallzim penal

PD depoziton nesër kallëzim penal në SPAK për Teatrin, Gjata: Në krye të listës Rama dhe Veliaj

Sekretari për çështjet ligjore i Partisë Demokratike Çlirim Gjata ka ngritur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj. Në një deklaratë...

Meta dorëzon kallëzimin në SPAK për Dvoranin: Grushti i shtetit do shpartallohet

Ashtu siç kishte paralajmëruar dje, Presidenti Ilir Meta ka dorëzuar sot në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) kallëzimin penal shtesë ndaj kreut te KED,...

Dokumenti/ Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit: Kallzim penal për Erion Veliaj

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i ka kërkuar Bashkisë së Tiranës të bëjë transparencë me procedurat e tenderit për ndërtimin e Teatrit të ri....

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit: Sot do të bëjmë kallëzimin penal në SPAK

Protesta e thirrur dje nga aleanca për mbrojtjen e teatrit ka ardhur si shkak i mosinformimit të procedurave të tenderit për ndërtimin e teatrit...

Padia e PD/ Nis hetimi për Lleshaj e policinë për dhunë në protestë

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar një kallëzim penal ndaj Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe Policisë së Shtetit, pas një padie të Partisë Demokratike në...

Latest news

Mali i Zi: Mohimi i gjenocidit rrezikon qeverinë e reformuar

Ministri malazez i Drejtësisë, Vladimir Leposaviq mohon gjenocidin në Srebrenica të Bosnjës. Kjo mund të shkaktojë shpërbërjen e qeverisë të krijuar vjeshtën e kaluar...

Dy vite nga zjarri, katedralja e Notre Dame vendoset të hapet më 2024, por pa çati

Katedralja e Notre Dame në Paris do të rihapet më 2024, pas zjarrit që e dogji dy vite më parë. Deri më tani janë...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...

Drejtshkrimi i gegnishtes ose gegnishtja e standardizueme

Sapo doli nga shtypi libri me rregullat e drejtshkrimit të gjuhës shqipe në gegnisht, botim cilësor i Fondacionit ALSAR. Është hera e parë që botohet...

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama po i lutet: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...
- Advertisement -