- Advertisement -

TAG

Ish deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi

“Në shkolla po rriten rastet”, Vokshi: Mësuesve s’u bëhet tamponi, s’ka kushte për mësim online

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi shprehet se është dështimi qeverisë Rama që një vit pas pandemisë nuk është dhënë buxhet shtesë për sigurinë në shkolla.  Në një postim në Facebook, Vokshi shkruan se këtë javë ka marrë dhjetra mesazhe nga mësues të shqetësuar për rritjenerasteve me Covid-19 në shkolla.  Sipas asaj që shkruan ishdeputetja, mësuesve nuk u bëhet tamponi apo testi serologjik, në shkolla nuk ka maska, alkool, dezinfektant, termometra, nuk ka një platformë funksionale për mësimin online, shkollat nuk kanë internet, etj.   Vokshi denoncon se mësues nga Tirana i kanë treguar se detyrohen të punojnë nga lokalet përreth shkollave me mjetet e tyre dhe se shumë nxënës nuk kanë pajisje për të mësuar online, “ndërsa ata që jetojnë në zona periferike apo rurale nuk kanë as energji elektrike.”  POSTIMI Këtë javë, kam marrë me dhjetëra mesazhe nga mësues të shqetësuar për rritjen e infektimeve në shkolla. Është dështim kolosal i Edi...

Vokshi: QSUT një tmerr pa fund, nuk ka as karrige as shtretër për të sëmurët (foto)

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka denoncuar situatën e vështirë që sipas saj paraqitet në ambjentet e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Vokshi shkruan...

Vokshi: Rama hipokriti numër 1 që qan me lot krokodili për gratë e dhunuara

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi e cilëson kryeministrin Rama hipokritin numër 1 që qan me lot krokodili për gratë e dhunuara. Përmes një statusi...

“Tirana pa ujë”/ Vokshi publikon fotot e qytetarëve: Uji që vjen në pak minuta, si ujë moçali (foto)

Ish deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka reaguar me gjendjen e fundit në të cilën ndodhet Tirana, prej disa ditësh pa ujë. Vokshi ka...

Latest news

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...
- Advertisement -