- Advertisement -

TAG

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik

Kosovë: 8 të vdekur dhe 489 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 8 viktima si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 489 raste...

Kosovë: 4 viktima dhe 774 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 4 viktima si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 774 raste të...

2 të vdekur 234 raste të reja dhe 209 të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 2 viktima si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 234 raste të infektuara,...

Pandemia, 5,172 raste aktive me koronavirus në Kosovë

5,172 raste aktive me koronavirus janë aktualisht në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është...

Kosova përballë pandemisë, 5.567 raste aktive me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka raportuar se aktualisht në Kosovë janë 5,567 raste aktive me koronavirus. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e...

8 të vdekur dhe 181 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë, 8 persona kanë vdekur si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë shënuar edhe 181 raste të...

5 të vdekur dhe 296 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

5 persona kanë vdekur si pasojë e virusit COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 296 raste të...

Katër të vdekur dhe 57 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë vdekur katër persona dhe se janë regjistruar 57 raste të...

136 raste me Covid-19 dhe 8 viktima brenda ditës në Kosovë

Në Kosovë janë konfirmuar 136 raste të reja me Covid-19 si dhe 8 viktima në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bëri...

Në Kosovë konfirmohen edhe 87 raste me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se të dielën në Kosovë janë konfirmuar edhe 87 raste me koronavirusin e ri, që e shkakton...

Latest news

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...

Drejtshkrimi i gegnishtes ose gegnishtja e standardizueme

Sapo doli nga shtypi libri me rregullat e drejtshkrimit të gjuhës shqipe në gegnisht, botim cilësor i Fondacionit ALSAR. Është hera e parë që botohet...

Franca vazhdon vaksinimin me Johnson & Johnson

Franca ka në plan të vazhdojë vaksinimet kundër Covid-19 me vaksinën e prodhuar nga Johnson & Johnson, pavarësisht raporteve të efekteve anësore të trombozës...
- Advertisement -