- Advertisement -

TAG

infektime të reja

Situatë alarmante në Itali/ Infektime të reja me Covid, humbin jetën mbi 800 persona

Në Itali janë shënuar shifra të frikshme nga Covid-19 në 24 orët e fundit. Siç bëjnë me dije mediat italiane në 24 orët e...

Gjermania në valën e dytë të COVID-19? Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve të reja në 24 orët e fundit

Ashtu si në Britaninë e Madhe dhe shumë vende të tjera europiane, edhe në Gjermani shifrat e infektimeve të reja janë rritur ndjeshëm ditët...

Kosova sërish në karantinë, rritje e ndjeshme e numrit të infektimeve të reja

Në 2 javët e fundit në Kosovë shifrat e të infektuarve me koronavirus janë rritur ndjeshëm, duke patur çdo ditë më shumë se 100...

Koronavirusi në Itali/ 323 viktima vetëm në 24 orët e fundit, rreth 2 mijë infektime të reja

Qëndron gati i pandryshuar bilanci nga Covid-19 në Itali krahasuar me një ditë më parë. Sipas autoriteteve italiane, gjatë 24 orëve të fundit 323 pacientë...

Koronavirusi në Itali/ 349 të vdekur vetëm në 24 orë, 27.980 të infektuar

Në Itali vdekjet nga koronavirusi vijojnë të rriten, po ashtu edhe rastet me infektime të reja. Sipas të dhënave të fundit, në 24 orë kanë...

Latest news

Qytetarët kundërshtojnë masat Covid, përleshje mes protestuesve dhe policisë në Vienë

Mijëra qytetarë dolën në protesta në Vienë për të kundërshtuar masat anti-Covid. Kjo solli një përplasje mes policisë dhe protestuesve, duke bërë që disa...

21 viktima humbin jetën për shkak të COVID-19, mes tyre edhe një 35 vjeçar, rritet numri i infektimeve të reja

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 21 persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19, duke e...

Ngjarje tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati në “Don Bosko” të Tiranës, ndërron jetë

Një grua 30-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, pasi u vetëhodh nga kati i 3-të i pallatit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...

“Pas takimit me Edi Ramën…”, Alfred Peza: Refuzova të kandidoj për deputet, nuk është për mua ajo karrige në këtë fazë të jetës

Alfred Peza ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e listës zgjedhore të 25 prillit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, gazetari tregon...
- Advertisement -