- Advertisement -

TAG

flaket

Shkatërrohet nga flakët kampi në Greqi, 13.000 emigrantë mbesin të pastrehë

Një zjarr ka rënë në kampin më të madh të emigratëve që ndodhet në ishullin e Lesbos. Nga zjarri i madh që përfshiu kampin rreth...

Zjarr në oborrin e një banese në Fushë-Krujë, rrezikon shtëpi të tjera

Një zjarr ka rënë në oborrin e një banese në lagjen 'Hasan' në Fushë-Krujë. Mësohet se të zotët e saj nuk jetojnë në Shqipëri...

Ekosistemi më i madh në botë, Amazona është përfshirë nga flakët (film)

Ekosistemi më i madh në botë, Amazona është përfshirë nga flakët për javë të tëra, duke rritur shpyllëzimet. Zjarri u zbulua nga NASA, São...

Greqi/ Digjet xhamia historike Beyazit

Xhamia historike Beyazit në Dimetoka të Greqisë është përfshirë nga flakët. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm. Zjarri ka përfshirë...

Latest news

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...

Vdiq aksidentalisht teksa bënte videot për Tik-Tok, mësuesja e 10-vjeçarit: Ishte nxënës i shkëlqyer e shembullor (film)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në njësinë Guri i Zi, pjesë e bashkisë Shkodër. Një 10-vjeçar me inicialet N.Y...

Leonardo DiCaprio bën sërish thirrje që Lumi Vjosa të shpallet Park Kombëtar

Aktori i Hollywood-i, Leonardo DiCaprio ka reaguar sërish disa orë më parë dhe këtë herë ka bërë thirrje përmes Twitter, duke kërkuar shpalljen e...
- Advertisement -