- Advertisement -

TAG

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë

Kalimi për në Greqi nga Kapshtica i bllokuar deri më 19 prill, hyrja në Shqipëri për të gjithë shtetasit dhe mjetet

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë, Stacioni i Policisë Kufitare Kapshticë njoftojnë shtyrjen e bllokimit të kalimit në Kapshticë, për shkak të pandemisë...

Greqia shtyn afatin, pika kufitare e Kapshticës do jetë e mbyllur deri më 8 shkurt

Greqia ka shtyrë sërish afatin e bllokimit të Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë, deri në datën 08.02.2021. Lajmin e ka bërë me dije Drejtoria...

Hapet Pika Kufitare e Kapshticës, lejohet vetëm ardhja në Shqipëri nga Greqia për disa kategori

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë deklaron se nga sot do të lejohet hyrja në Shqipëri nga Greqia e kamionëve të mallrave dhe...

Latest news

Aksident i trefishtë në superstradën Lezhë-Shkodër, katër të plagosur

Një aksident i trefishtë automobilistik mësohet të ketë ndodhur në superstradën Lezhë-Shkodër tek kryqëzimi i fshatit Kakarriq. Në këtë kryqëzim u përplasën automjetet me...

Sondazhi: Gjysma e europianëve të pakënaqur me masat e marra kundër Covid në BE

Nga Chantal da Silva, euronews Sipas një sondazhi, pothuajse gjysma e europianëve janë të pakënaqur me masat që kanë marrë vendet e BE-së në përgjigje të...

Aksident në aksin Lezhë-Milot, makina përplas 15-vjeçarin, shoqërohet shoferi

Një minoren ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga një makinë në Lezhë. Sipas informacioneve zyrtare, në aksin rrugor Lezhë-Milot, mjeti tip “Volkswagen” me...

Përcillet për në banesën e fundit Gulielm Radoja, dalin pamjet nga ceremonia private (film)

Është përcjellë për në banesën e fundit aktori i mirënjohur i skenës shqiptare, Guljelm Radoja. Në ceremoninë private, pjesëmarrës kanë qenë qindra qytetarë, bashkëpunëtorë dhe miq...

Shfrytëzoi për prostitucion 15-vjeçaren, arrestohet i shpalluri në kërkim

Policia ka arrestuar një 32 vjeçar i shpallur në kërkim për prostitucion. Mësohet se Enea Sinanit, i janë vënë prangat pasi Gjykata e Apelit...
- Advertisement -