- Advertisement -

TAG

çmime

Buka, vaji, bulmeti dhe sheqeri rritje vjetore nga 14% -24% në prill

Shpenzimet e familjeve shqiptare për blerjen e produkteve bazë të shportës, si bukë, vaj, bulmet dhe sheqer janë rritur me ritme dyshifrore në prill...

Lufta, Banka Botërore: Thellohet kriza në Shqipëri, përkeqësohet sistemi fiskal

Banka Botërore ka treguar në një raport të fundit se Shqipëria do të vuaj më shumë krizën që vjen nga lufta në Ukrainë. Sipas...

Çmimet e banesave u rritën me 9% / BSH: Shqetësuese, luhatja e shpeshtë e tregut

Në vitin 2021 por edhe pëgjatë këtij viti, çmimet e banesave janë rritur ndjeshëm.  Një vrojtimi kryer nga Banka e Shqipërisë tregon se 90%...

Bordi merr vendimin/ Ja me sa do të shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ka përfunduar mbledhjen ditën e sotme dhe ka vendosur çmimet e reja me të cilat do të shiten karburantet për një...

Tabaku: Qeveria rrit çmimin e energjisë, OSHEE përfundon në Arbitrazh

Deputetja e PD, Jorida Tabaku ka sulmuar ashpër qeverinë ditën e sotme sa i përket rritjes së cemit të energjisë për familjet.  Përmes një...

Shtrenjtohen sërish karburantet, sa do të shitet një litër naftë dhe benzinë

Bordi i Transparencës ka ndryshuar sërish çmimin e karburanteve.  Një litër naftë me pakicë do të shitet me 235 lekë, kurse një litër benzinë...

Rriten tarifat e energjisë/ ERE miraton vlerat e reja, ja sa do të paguajnë qytetarët

Bordi i Entit Rregullator të Energjisë ka miratuar sot tarifat e transmetimit të energjisë, të cilat duken shumë më të larta se ato aktualet....

“Çmendet inflacioni”/ Çmimet u rritën me 10% në Mars

Inflacioni ka shënuar rritje të shpejtë  gjatë muajt mars dhe si pasojë edhe çmimet e ushqimeve janë rritur në mënyrë të frikshme. Në raportin...

Taksat e larta/ Paralajmërohet rritja e çmimit të bulmetrave me 12%

Industria ushqimore po përshkallëzon rritjen e çmimeve për produktet finale në tregtinë me pakicë për të reflektuar pak e nga pak kostot e larta...

Kriza ekonomike/ Spaho-Ibrahimajt: Boll me propagandë, rrisni rrogat dhe pensionet

Mbledhja në Komisionin e Ekonomisë ditën e sotme është shoqëruar me debate mes ministres Delina Ibrahimaj dhe deputetëve të PD. Ministrja ka thënë se...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -