- Advertisement -

TAG

çadër

Spitali i Laçit jashtë funksioni nga tërmeti, era e fortë gati sa nuk rrëzon çadrën e Urgjencës (film)

Tërmeti tragjik i 26 nëntorit që la pas 51 viktima nxorri gjithashtu jashtë funkionit shumë banesa apo institucione publike. Një ndër objektet e pabanueshme pas...

Librazhd, 8 pjesëtarët e një familjeje presin dimrin në çadër (Film)

Familja e Qani Durmanit, nga fshati Stëblevë i Librazhdit, jeton prej dy vitesh në një çadër. Ata janë 8 persona, ndërsa shtëpia iu shemb nga...

Shokët e çadrës përbri

Nga Mira Kazhani Në Jal ishte një diell djegagur dhe pikun e kalova në dhomë. Kur u ktheva, dallova prej së largu disa të rinj...

Kur qentë të diktojnë rrugën…

Nga Kujtim Xhaja E mërkurë...Mëngjes i ftohtë... në stacionin e lagjes sime... Në pritje të një autobuzi për në punë... Dy fëmijë të vegjël, një vajzë...

“Të ka hipur vetja në qejf sa xhentilesën e atij djalit 25 vjeç, e more për gjueti e fillove të merrje poza si gjimnaziste”

Nga Kozeta Kurti Nuk është e rastësishme të ndeshesh në rrugët e qyteteve tona me mesoburra e mesogra, madje edhe më të mëdhenj se kaq,...

Rama thirrje demokratëve: Lëreni Saliun kukuth

Nga Selenica, kryetari i PS-së Edi Rama, njëkohësisht kryeministër,  ftoi demokratët të bashkohen më 18 qershor pasi PD i ka braktisur dhe është mbyllur...

Vangjel Dule braktis minoritarët e Finiqit dhe ngujohet në çadër

Nga Arben Llalla Ishin Pashkët e prillit të vitit 1944, pra 73 vjet më parë, kur aeroplanët britanikë bombarduan kishën e Shën Mërisë në Finiq....

Rama: Ngujimi i Opozitës në çadër vjen nga frika nga drejtësia

“Ngujimi në atë çadër është ngujimi që vjen prej një frike shumë të madhe, frika nga drejtësia”. Kështu i tha opozitës Kryeministi i vendit...

Me një këmbë në çadër, me një këmbë në “Crocodile”

Nga Enkel Demi Kur zonjës Shega Ligori i çuan fëmijët në çadër, teksa bënte grevën e urisë, Berisha me shumë të drejtë tha që nënat...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -