- Advertisement -

TAG

babrru

Tiranë/ Arrestohet në flagrancë hajduti që vidhte banesa

Ditën e sotme policia ka kapur në flagrancë 37 vjeçarin me inicialet B.Ç banues në Babrru pasi po vidhte një banesë Mësohet se 37 vjeçari...

Bashkia Kamëz nderon “Dëshmoren e Kombit”/ Kopshti i fëmijëve do të mbajë emrin Zarife Hasanaj

Bashkia Kamëz dhe kryetari i saj, Xhelal Mziu në nderim të ushtarakes shqiptare, Zarife Hasanaj ka vendosur që kopshti i fëmijëve në Fushë-Kërçik, Babrru...

Vdekja e 13-vjeçares në Tiranë, familjarët: E kanë vrarë me armë zjarri

Familjarët e 13-vjeçares që ndërroi jetë mbrëmë në rrethana të paqarta deklarojnë se vajza është vrarë me armë zjarri. Ata thonë për Report Tv...

Unë, egjiptiani në Babrru dhe kinezia që s’e di nga i bie Shqipëria

Nga Alma Nikolli Fatorino si i zënë ngushtë, a thua se kishte bërë mëkatin më të madh se nuk po mund të ndhmonte dot disa...

Të shtëna me armë zjarri në Babrru, plagoset i riu

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mesnatën e djeshme në zonën e njohur si Babrru, në kryeqytet.  Si pasojë, ka mbetur i plagosur...

Biznesmeni bamirës, fruta dhe perime falas për festa

Ai ka një biznes të vogël në Shqipëri dhe ka preferuar të ngelet anonim. Në këtë prag festash të fundvitit, jo se i ka...

Tiranë, nga qendra e azilkërkuesve, policia i shpall në kërkim 38 sirianë

Të paktën 38 sirianë janë larguar nga një qendër të azilkërkuesve në Babrru, ndonëse nuk dispononin dokumente lëvizjeje. Burime nga Ministria e Brendshme për News24...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -