- Advertisement -

TAG

ambasada

Ambasada e SHBA jep njoftimin: Nesër dita e fundit e aplikimit për hetues të BKH

Ambasada e SHBA-së njofton se aplikimet për hetues special të BKH-së përfundojnë nesër. Kush përmbush kriteret e përcaktuara të aplikojë dhe të bëjë dorëzimin e...

Zëri i Amerikës: 30 vite, shqiptarët sërish me sytë nga ambasadat perëndimore

Si sot, 30 vjet më parë, disa mijëra shqiptarë hynë në mjediset e ambasadave perëndimore në Tiranë dhe kërkuan strehim politik për t’u larguar...

Shqiptarët e mbetur jashtë, Ministria e Jashtme publikon numrat e telefonit të ambasadave e konsullatave

Për shkak të masave që shtetet kanë marrë për parandalimin e Koronavirusit, duke bllokuar kufijtë ajrorë dhe tokësorë, shtetas shqiptarë kanë ngelur të bllokuar...

Punësim në Gjermani, Ambasada tregon detajet si duhet aplikuar për vizë

Ambasada gjermane në Tiranë ka dhënë detajet për punësimin e shqiptarëve në Gjermani dhe vendeve të tjera joanëtare të BE-së, me ligjin që hyn...

Skandali/ Vidhen 100 pasaporta shqiptare në Athinë, ambasada dhe ministria në dorëzim të Gentit e mbajtën të fshehtë një javë

Më 13 shkurt autobusi i linjës Tiranë-Athinë është ndaluar për kontroll nga policia doganore e Greqisë. Në një çantë teshash të hallakatura janë gjetur...

Ambasada Iraniane: Shqipëria viktimë e SHBA dhe e Izraelit

Pas vendimit të kryeministrit Rama për dëbimin e zyrtarëve saj nga Shqipëria ka reaguar edhe Ambasada e Iranit e cila me anë të një...

Ambasada Amerikane shpjegon hapat e mëtejshëm për fituesit e lotarisë

Ambasada Amerikane në Shqipëri njofton të gjithë fituesit e Lotarisë Amerikane mbi hapat që duhet të ndjekin në vijim. "Urime të përzgjedhurve të programit të...

Kuksiani: Të na hapin Ambasadat SHBA e BE për 3 orë, që të ikim (Live)

Kuksianët pas protestës së djeshme kundër tarifës së "Rrugës së Kombit”, sot protestojnë përballë komisariatit të policisë së këtij qyteti. Ata kërkojnë që familjarët...

Ambasada e SHBA sfidon shqiptarët: Këtu apo atje?

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri ka postuar një fotografi, me të cilën "sfidon shqiptarët". Një pamje magjike e një mali,...

Rama anti-amerikan dhe anti-hebre, Ambasada e SHBA nuk e sheh

Nga Petrit Vasili Kryeministrin egërsisht anti-amerikan dhe anti-hebre, Ambasada Amerikane nuk e sheh.... Dje në mes të parlamentit kur diskutohej rezoluta amerikane e presidentit Trump për...

Latest news

Situata pas motit të keq/ ARRSH: Ja segmentet ku ka bllokime rrugësh

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka raportuar lidhur me gjendjen e segmenteve rrugore në vend si pasojë e motit të keq, që ka sjellë vështirësi në...

Basha: Rama se ka mendjen tek njerëzit, por te pasurimi i tij me mafien

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar lidhur me përgjimet e antimafias italiane. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha shkruan se Rama dhe marionetat e tij...

Skandali me Nraghetën, memet bëjnë xhiron e rrjetit (Foto)

Pas skandalit të përgjimeve të mafias së frikshme, Ndragheta, memet bëjnë xhiron në rrjetet sociale. Në qendër të memeve mbetet Erion Veliaj, kryebashkiak i Tiranës,...

Po investonte në Shqipëri/ Princit të mafies i sekuestrohen qindra mln euro

Sipërmarrësit kalabrez Antonio Gallo, i arrestuar si pjesë e grupit mafioz italian Ndragheta, i janë sekuestruar të  dielën të gjitha paratë  cash që kishte...

Përmbyten mbi njëmijë hektarë në Shkodër, ngrihet 75 cm niveli i ujërave nga Drini

Bashkia e Shkodrës ka njoftuar se ka shkuar në 133- ha, toka e përmbytur dhe kërkohet që nga Drejtoria e Ujitjes dhe Kullimit Lezhë...
- Advertisement -