- Advertisement -

TAG

5 te vdekur

Ulen rastet e reja me COVID-19 në Itali, 5 të vdekur në 24 orë

Në Itali ulet numri i të vdekurve nga COVID-19 po ashtu edhe rastet e reja. Në 24 orët e fundit në shtetin fqinj kanë...

Maqedonia e Veriut regjistron 5 të vdekur dhe 104 të infektuar me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për 5 të vdekur nga COVID-19 dhe 104 raste të reja me koronavirus, shifra këto...

Uragani Dorian përplaset në Bahamas, 5 të vdekur, mes tyre një fëmijë 8 vjeç

Uragani “Dorian”, një nga më të fortët të regjistruar në Atlantik është përplasur me të gjithë forcën në Bahamas. Në qendër prej 6.000 personash...

SHBA/ Një person hap zjarr nga makina, 5 të vdekur, disa të plagosur

Një sulm me armë ka tronditur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke lënë të vdekur pesë persona dhe plagosur 21 të tjerë. Ngjarja ka ndodhur...

Tensionet në kufirin Gaza-Izrael, 5 të vdekur e 350 të plagosur

Palestinezët në Gaza kanë marshuar me mijëra drejt kufirit me Izraelin, në atë që shënon fillimin e marshimit protestues 6-javor. Ministria palestineze e Shëndetësisë tha...

Sulm ndaj një shkolle në Siri, 5 të vdekur

Një sulm ajror ka ndodhur ditën e sotme ndaj një shkolle, në Damask të Sirisë. Si pasojë e sulmit kanë humbur jetën 5 persona,...

Portugali/ Avioni “shpërthen në ajër”, bie mbi një supermarket, 5 të vdekur (film)

Një avion zviceran u rrëzua mbi një supermarket në Portugali, dhe për pasojë pesë persona kanë gjetur vdekjen. Viktimat janë piloti i avionit, tre pasagjerë...

Maltë/ Rrëzohet avioni me zyrtarët e BE-së, 5 të vdekur

5 persona kanë humbur jetë  pasi një avion i vogël u rrëzua pak minuta pas ngritjes në Luka të Maltës. Në avionin e rrëzuar po...

Rrëzohet një helikopter rus në Siri. Shpallen 5 të vdekur

Një helikopter rus i tipit “Mi-8” është rrëzuar nga një predhë e lëshuar nga territori sirian, pasi kishte dërguar ndihma humanitare në Aleppo. Lajmi...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -