- Advertisement -

TAG

13 persona humbin jeten

Ministria e Shëndetësisë: 13 humbje jete në 24 orët e fundit, ja sa raste të reja

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë regjistruar 1130 raste të reja dhe 13 humbje jete në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë dhe...

737 raste të reja me Covid-19 dhe 13 viktima në 24 orë

Në 24 orët e fundit në vend janë konfirmuar 737 raste të reja me koronavirus. Lajmin e bën të ditur ministria e Shëndetësisë në...

13 viktima dhe 99 raste të reja me Covid në 24 orë në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë humbur jetën 13 persona dhe janë konfirmuar pozitivë me koronavirus 99 raste të reja. IKSHPK njofton se...

Latest news

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (Film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasadori i OSBE: Presim raportin përfundimtar, gati të ndihmojmë në zbatimin e rekomandimeve

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Vicenzo Del Monaco, ka reaguar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ambasadori ka deklaruar se ata, janë në pritje të...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...
- Advertisement -