“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Duhet të lëçisni

Makinat e demokratëve pushtojnë sheshin “Nënë Tereza”, ja si duket atmosfera në nisje të takimit përmbyllës të fushatës së PD-së

Partia Demokratike pritet të mbyllë mbrëmjen e sotme në orën 19:00, në kryeqytet, fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 Prillit. Mbyllja do të bëhet në...

Grevistët e Qafe-Barit nuk heqin dorë, nisin revoltën e parë fizike

Ish të burgosurit e burgut famkeq të Qafë-Baritnuk heqin dorë nga greva e tyre që ka nisur prej ditësh, pa arritur më parë një...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Në shkrimin e saj ajo i drejtohet atij duke i thënë se i ka dhënë peng qytetin oligarkëve dhe pronarve.

Postimi i plotë:

Hej sypermysi i Bashkise gazetaret nuk i paguajne pronaret e drejtoret, por i paguan puna e lodhja mes sterkembshave e gropave qe ngrejne te pamoralshmit e grabitesit e prones private e publike, si TI! Fjalimshkruesit e filmave te tu, i paguajne pronaret, ata qe ti i ke dhene peng qytetin.
Fjalimshkruesit e filmave te tu, i paguan ti, qe i ke rreshtuar ne lista borderosh mafioze si punonjes ujesjellesi e punetore kompanish publike, duke vjedh cdo dite te drejtat e te ardhurat banoreve.
Fjalimshkruesit e filmave te tu, i paguan ti, me udhetime ne Milano, Firenze, etj etj ne shkembimin e nje PR lajkash ne portale e per heshtje.
Fjalimshkruesit e tu e njerez si ti kane guximin e pamoralit te tregojne sot se cfare eshte morali!
Do mjaftonte vec akuza e korrupsionit per shperdorimin e buxhetit ne administraten publike me vende pune per mikeshat e tua per te te vene nen hetim, bashke me pagevjedheset e pjatave te groshes, per te te kerkuar doreheqjen!
Por njerez si ti e fjalimshkruesit e filmave te tu, nuk do kuptojne kurre se etika e morali nuk jane hyjnore por njerezore.
Hej sypermys, te kercenosh gazetaret me emra pronaresh per te justifikuar bandidizmit e pushtetit bashkiak eshte si te besh autogol me rofeshat!
(..ne mbyllje te udhetimit te nje dite te lodhshme)
Mos harro detyren e shtepise!
Mengjes, dreke darke perserit 11 here:
“Mojat ka themrat”
“Mojat ka themrat
“Mojat ka themrat
“Mojat ka themrat
“Mojat ka themrat
“Mojat ka themrat
“Mojat ka themrat
“Mojat ka themrat
“Mojat ka themrat
“Mojat ka themrat
“Mojat ka themrat”!

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Makinat e demokratëve pushtojnë sheshin “Nënë Tereza”, ja si duket atmosfera në nisje të takimit përmbyllës të fushatës së PD-së

Partia Demokratike pritet të mbyllë mbrëmjen e sotme në orën 19:00, në kryeqytet, fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 Prillit. Mbyllja do të bëhet në...

Grevistët e Qafe-Barit nuk heqin dorë, nisin revoltën e parë fizike

Ish të burgosurit e burgut famkeq të Qafë-Baritnuk heqin dorë nga greva e tyre që ka nisur prej ditësh, pa arritur më parë një...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...

Nuk gjetën asgjë, Bardhi përplaset me FNSH në Elbasan: Shkoni kapni bandat atje, jo këtu

Vetëm një orë përpara se Lulzim Basha të mbante mitingun përmbyllës të fushatës në Elbasan, një aksion blic i FNSH-së pasditen e sotme, pranë...