Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Super-skandal në jug të vendit/ Ja si detyrohen të punësuarit dhe familjarët e tyre të votojnë PS-në (foto)

Nga Ejona 0

Një super-skandal po shënohet ditët e fundit në jug të vendit ku drejtuesit e Organizatave Socialiste në Tepelenë dhe Memaliaj madje edhe në Gjirokastër, po shpërndajnë formularë të punësuarve në administratën publike për të garantuar numrin e votave në favor të PS.

Mësohet se edhe drejtorë të Rilindjes kryesisht në Tepelenë dhe Gjirokastër, po shpërndajnë formularë të tillë që nuk janë asgjë tjetër vecse, detyrim të dhunshëm për diktimin e votës në favor të PS.

Në formularë shënohet njësia vendore, data, numri i personave, emri i tyre dhe të dhëna personale për babanë, të ëmën, motrën, vëllain e deri tek daja e xhaxhai që të votojnë detyrimisht PS.

Me këtë rast Prokuroria e Gjirokastrës duhet të fillojë menjëherë procedurat në ngarkim të shpërndarësve të këtyre formularëve dhe orentuesve të tyre pasi është tërësisht shkelje ligjore intimidimi dhe presioni për votën.

Prova të siguruara nga JuguNews.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej