Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Spanja mund të shtyjë gjendjen e jashtëzakonshme deri më 21 qershor

Nga Klodiana 0

Kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez, tha të dielën se do të kërkojë nga parlamenti që të miratojë dy javë shtesë të gjendjes së jashtëzakonshme, pas së cilës qeverisa më nuk do të kufizojë lëvizjet e qytetarëve.

Sanchez tha se shtyrja e masave deri më 21 qershor do të ishte e fundit, për shkak të rënies së dukshme të rasteve me COVID-19.

Numri i viktimave të raportuara në Spanjë të shtunën është vetëm 4, një rënië drastike e shifrave. Numri total i viktimave është 27,125, ndërkaq i rasteve të infektuara 239,228.

Spanja, një nga shtetet më të prekura me koronavirusin e ri, ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme më 14 mars.

Si pjesa më e madhe e Evropës, edhe Spanja është në proces të lehtësimit të masave kundër koronavirusit./REL

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej