Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Skandal në arsim/ Gjysma e mësuesve nuk kalojnë Provimin e Shtetit

Nga Ejona 0

Gjysma e kandidatëve me arsim të lartë që duan të marrin të drejtën e mësimdhënies kanë rezultuar ngelësa në Provimin e Shtetit.

Mësohet se rezultatet kanë qenë skandaloze, ku asnjëri prej kaluesve nuk ka mundur të fitojë pikët maksimale në provim.

Qendra e Shërbimeve Arsimore ka raportuar se vetëm 49.6% e kanë kaluar provimin, ndërsa pjesa tjetër duhet t’i nënshtrohet sërish testimit kundrejt një pagese.

Mësuesit në pension shprehen se kjo është një këmbanë alarmi për të cilën duhet të merrem masa të menjëhershme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej