Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Situata në Morinë, pritja dhe kthimet acarojnë situatën, shoqërohen dy persona

Nga Klodiana 0

Situata në Morinë është acaruar nga pritja e gjatë dhe kthimet mbrapsht të qytetarëve. Dy shtetas shqiptarë 25-vjeçarë u shoqëruan nga policia kufitare e Prizrenit në dhomat e paraburgimit.

Raportohet se ata do të qëndrojnë 48 orë në paraburgim, për të dalë para gjykatës me akuzën e kundërshtimit më forcë të policisë kosovare.

Shtetasit në fjalë kanë debatuar me policinë kufitare të Kosovës në lidhje me kërkesat dhe sqarimet për ndalimin në kufi, por policia e Kosovës ka bërë menjëherë shoqërimin e tyre.

Autoritetet e kufirit të Kosovës nuk lejojnë shtetasit shqiptarë të futen nëse nuk kanë certifikatën se janë negativë nga Covid në katër ditët e fundit,  në të kundërt detyrohen të qëndrojnë në karantine 7 ditë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej