Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shpëtohet pas 19 orësh kërkime Klajdi Qato, niset për ndihmë mjekësore drejt spitalit

Nga Ejona 0

Plot 19 orë ka zgjatur operacioni i kërkim-shpëtimit për të riun Klajdi Qato, i mbetur nën rrënoja pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin.
Zyrtarisht nga ministria e mbrojtjes u bë e ditur rreth një orë pas mesnate se nxjerrja e të riut nga rrënojat u bë e mundur falë ndërhyrjes së ekipeve shqiptare e greke të kërkim shpëtimit.
Pas nxjerrjes fatmirësisht gjallë nga rrënojat, Klajdi Qato eshtë transportuar për në spital për të marrë ndihmën e duhur mjekësore.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej