Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shpërthime me eksploziv në një kishë, 27 të vdekur dhjetra të plagosur

Nga Klodiana 0

Dy bomba kanë kthyer përmbysur një katedrale katolike romake në Filipinet jugore, duke vrarë të paktën 27 vetë dhe duke lënë të plagosur dhjetëra të tjerë, – thanë autoritetet qëndrore.

Dyshohet se ishin dy pajisje eksplozive që shpërthyen në intervale në katedralen katolike Jolo në rajonin e Mindanaos shkaktuan një tragjedi të tillë.

Pajisja e parë ishte vendosur në brendësi të katedrales dhe e dyta kishte në shënjestër ushtarët e afërt që nxituan për të ndihmuar viktimat e shpërthimit të parë, mësohet të ketë thënë zëdhënësi i Brigës i Forcave të Armatosura të Filipineve,  gjenerali Edgard Arevalo.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej