Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shpërthen nëna e Ronaldos: Djalin tim e ka penguar mafia të fitojë më shumë “Topa të Artë”

Nga Klodiana 0

E ëma e Kristiano Ronaldos, Dolores Aveiro ka shpërthyer në nje deklaratë që ka dhënë për mediat, e cila është komentuar jo pak në Portugali dhe jo vetëm.

Ajo akuzon se mafia e futbollit ka penalizuar djalin për të fituar më shumë “Topa të Artë” dhe vazhdon më tej duke thënë se nëse do ishte anglez ose spanjoll do të kishte më shumë çmime.

“Ekziston një mafia dhe është fjala e duhur për ta përkufizuar. Nëse nuk do të kishte një mafia në futboll, djali im do të kishte më shumë “Topa të Artë”. Nëse shikoni atë që ka ndodhur, do ta kuptoni se është për shkak të mafias. Nëse ai do të ishte spanjoll ose anglez, ata nuk do t’i bënin atë që i bënë atij. Por ai është portugez nga… Madeira. Nuk e di nëse do ta marrë ai këtë vit këtë çmim, por e besoj. E meriton në bazë të asaj çka ka bërë këtë sezon”, ka thënë e ëma e yllit portugez.

/PANORAMASPORT.AL/

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej