Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shoqata e Transportit Ndërqytetas kërkon faljen e taksave: Rama tha se do shtyhen, po Bashkia na solli zarfin

Nga Ejona 0

Kujtim Mema kryetari i Shoqatës Transporti Kombëtar Interurban, kërkon që të falen taksat e Bashkisë për këtë kategoi sepse prej 5 muajsh ata janë në vështirësi.

Në një konferencë për mediat, Mema u shpreh se kryeministri Rama u premtoi se taksa do ju shtyhej, por sipas tij Bashkia u ka dërguar zarfin për të vjelur taksën.

“Na është premtuar se do na falet taksa e bashkisë. Ne kemi 5 muaj pa punë dhe nuk kemi para në familjet tona dhe jo më të paguajmë këtë taksë të bashkisë.  Rama ka thënë që taksat do të shtyhen deri në dhjetor, ndërkohë që bashkia na i solli zarfin. I kërkoj këshilli bashkiak të ulën dhe të rishikojnë situatën tonë dhe të na ndihmojnë.  Premtimet janë të mëdha për ta ndihmuar sektorin tonë. Jemi duke pritur, por ka gjëra që nuk mund ti presim, siç është informaliteti“, është shprehur ai.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej