Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shkon në 50 numri i viktimave nga sulmi terrorist në Zelandën e Re

Nga Klodiana 0

Pas atentatit terrorist në Zelandën e Re numri i viktimave rritet në 50 vetë. Policia zbuloi një viktimë tjetër në një nga xhamitë e sulmuara. Një besimtar reagoi me guxim duke ndihmuar në kapjen e atentatorit.

Numri i viktimave pas sulmit terrorist djathtist në Christchurch mund të rritet edhe më tej, sipas policisë zelandeze. Dy të lënduar ndodhen ende në rrezik për jetën. 36 vetë u dërguan në spitale me plagë të rënda. Policia është e mendimit, se i arrestuari ka vepruar i vetëm. 28 vjeçari, Brenton Tarrant, që zotëron lejen e armëmbajtjes dhe ka qenë anëtar i një shoqate qitësish, është vendosur në një burg të sigurisë së lartë.

Rrjeti social Facebook ndërkohë ka fshirë 1,5 milionë video që qarkullonin në mediat sociale pas atentatit në shenjë respekti ndaj viktimave e personave të tjerë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej