Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sherr në burgun 313, Agim Ismaili urdhëron izolimin e Bandës së Avdylajve

Nga Klodiana 0

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve Agim Ismaili ka kërkuar izolimin e anëtarëve të grupit të Avdylajve dhe italianit Giovani di Cosimo pacienti i parë me koronavirus në burgje,  në regjimin e posaçëm në Burgun 313 në Tiranë.

Mësohet se kjo ka ardhur pas një sherrit të ndodhur në ambientet e paraburgimit me punonjësit e policisë, duke i kërcënuar ata.

Shkresa për izolimin e Hajri Seferit, Astrit Avdylin, Altin Avdylin, Saimir Gjepalin dhe Giovani di Cosimo mban datën 23 Maj dhe i është dërguar Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë e cila do të shqyrtojë nëse vendimi është i drejtë.

Seanca gjyqësore për shqyrtimin e saj do të zhvillohet në orën 14:00 të ditës së sotme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej