Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shembet ura e fshatit Vanë, Bashkia Delvinë vë në rrezik banorët me zgjidhjen e përkohshme (film)

Nga Ejona 0

Shirat e rrëmbyer gjatë 24 orëve të fundit kanë shkaktuar gjatë mbrëmjes shembjen e njërës këmbë të Urës së fshatit Vanë.

Banorët e Vanës kanë gjetur një zgjidhje të përkohshme, e cila është gjithashtu mjaft e rrezikshme për kalimin e banorëve.

Në njërën anë të Urës së Vanës janë vendosur gurë të mëdhenj të cilët supozohet se e bëjnë këtë urë të kalueshme nga banorët.

Ura është e vetmja rrugë kalim për të shkuar nga në Delvinë dhe Sarandë.

Aktualisht ura ka pësuar dëmtime në të gjitha këmbet e saj dhe kërkohet ndërtim i urës nga themelet.

Pamje të siguruara nga FaxWeb:

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej