Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Serie A, Strakosha më i miri i muajit!

Nga Klodiana 0

Tomas Strakosha po kalon një moment fantastik në Serie A.  Në 4 ndeshjet e fundit Strakosha ka pësuar vetëm dy gola, e të mendosh që për Lazion ishte kalendar “ferri” pasi luanin kundër rivalëve direkt si Roma e Inter. Pikërisht në këto dy takime të “zjarrta”, Strakosha ishte njeri i ndeshjes.

Mediat italiane e vlerësuan si lojtarin e ndeshjes ndërsa “gianlucadimarzio.co. shkon dhe më tej duke konsideruar si portierin më të mirë të muajit: “Portieri më i mirë i muajit të fundit, ku Lacio e tij ka fluturuar lart në këto javë. Kundërshtari i radhës? SPAL në transfertë të mërkurën. Me Strakoshën në portë, duhet të ndihesh më i sigurt”.

Falë paraqitjeve të tij mbresëlënëse, Strakosha është kthyer në objektin e shumë klubeve të mëdha europine, një prej tyre është dhe Inter, me ziklatërit që shijuan sërish “live” klasin e portierit shqiptar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej