Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rrëzohet në Adriatik helikopteri ushtarak i Kroacisë

Nga Klodiana 0

Një helikopter ushtarak i Kroacisë u rrëzua sot gjatë stërvitjes në detin Adriatik.

Ngjarja u konfirmua nga Ministria e Mbrojtjes së Kroacisë, e cila tha se gjithçka ndodhi gjatë një stërvitjeje.

Ministria nuk bëri të ditur numrin e njerëzve që gjendeshin brenda “Kiowa OH-58D”.

Sikurse raportojnë mediat lokale, të cilat nuk e kanë konfirmuar zyrtarisht trupi i një njeriu është nxjerr nga ujërat.

Helikopteri ishte një dhuratë e Shteteve të Bashkuara për Ushtrinë Kroate.

Operacioni për nxjerrjen e helikopterit është duke u zhvilluar, njoftoi ministria.

/abcnews.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej