Rikonstrukohet shkolla në fshatin Shkallë-Dajt

Duhet të lëçisni

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Falë investimit të bashkisë së Tiranës dhe “Fundjava Ndryshe”, shkolla e fshatit Shkallë në Dajt tashmë është larg asaj godine të degraduar. Shkolla “Ejona Dinga” është rikonstruktuar me të njëjtën cilësi si shkollat më të mira të Tiranës.

Kryebashkiaku Erion Veliaj shprehu mirënjohje për kontributin që kanë dhënë vullnetarët dhe aktorë të tjerë në rikonstruksionin e kësaj shkolle, duke theksuar se vullnetarizmi është i nevojshëm në Tiranë.

“Dua të falenderoj të gjithë kolegët që kanë kontribuar, sidomos “Fundjava ndryshe”, Arbrin, dhe miqtë e tjerë të fondacionit. Në Shqipëri njerëzit janë ndarë në dy kategori: ka një kategori që bën vetëm vërejtje, por ka një kategori tjetër që e sheh problemin dhe në vend që të bëjë vërejtje thotë, a mund të ndihmoj unë që kjo të zgjidhet. Kjo është kategoria që përfaqëson “Fundjava ndryshe” dhe gjithë vullnetarët fantastikë të qytetit të Tiranës”, u shpreh Veliaj.

Drejtuesi i nismës “Fundjava Ndryshe”, Arbër Hajdari u shpreh se ky është hapi i parë që kemi marrë në rehabilitimin e një shkolle dhe shpresojmë që në bashkëpunim me Bashkinë e Tiranës nismat e radhës të jenë për të gjithë shkollat që frekuentohen nga nxënësit në fshatrat e Tiranës.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...