Reshjet/ Vjosa del nga shtrati, uji çan digën tek Ura e Mifolit (film)

0
313

Moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut të rëna gjatë natës kanë sjellë dhe përkeqësim të situatës në Lumin e Vjosës.

Bëhet me dije se si rezultat i prurjeve rreth mesnatës, niveli i ujit të Vjosës ka çarë digën në Urën e Mifolit duke depërtuar në pjesën e poshtme.

Ndërkohë niveli i lumit ka arritur në afer 8 metra.

/syri.net/