Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Reshjet e shumta/ Bregdeti i Shëngjinit mbulohet nga mbetjet urbane

Nga Ejona 0

Bregdeti i Shëngjinit është mbuluar i gjithi nga mbetje urbane, të depozituara në det nga lumi Drin.

Ky fenomen ndodh çdo herë pas reshjeve të shiut, pasi valët e detit nxjerrin në sipërfaqe mbetjet e plastikës dhe qelqit, favorizuar nga moti i keq dhe me reshje të shumta.

Vija bregdetare është ndotur e gjitha nga Kune Vaini deri në Ranën e hedhur.

Administratori i Shëngjinit, thotë se do të ndërhyhet për pastrimin e vijës bregdetare dhe gjithçka do të jetë gati deri në fundin e muajit maj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej