Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ramë Lahaj i këndon Kosovës në këtë ditë halli dhe ka një mesazh për klasën politike (film)

Nga 27-shi 0

Në këtë ditë zie për politikën kosovare, kam vendosë të këndoj bashkë me kolegët e mi në Kosovë, marrë parasysh që “vaji i burrit është kënga” e njëkohësisht t’ju tregojmë se pavarësisht largësisë në mërgatë, e ju në Kosovë, jemi të bashkuar e më të unifikuar se kurrë.

“Rri n’shpi!”, derisa të kalojmë edhe këtë fortunë, “Rri n’shpi!” e bëj kujdes më shumë se kurrë, sepse pas gjithë kësaj do të kemi punë edhe më të madhe që t’ua tregojmë vendin atyre që dje na e vranë shpresën me thikë pas shpine.
A e dini, ohh të mjerë se ju urrejmë me gjithë qenien?
Violin: Dalvin Mamusha
Guitar: Endrit Xerxa
Vocal: Adhurim Grezda Shiko më pak

Nothing can stop us from playing together!

Në këtë ditë zie për politikën kosovare, kam vendosë të këndoj bashkë me kolegët e mi në Kosovë, marrë parasysh që 'vaji i burrit është kënga' e njëkohësisht t'ju tregojme se pavarësisht largësisë në mërgatë, e ju në Kosovë, jemi të bashkuar e më të unifikuar se kurrë. Rri n'shpi derisa të kalojmë edhe këtë fortunë, rri n'shpi e bëjë kujdes më shumë se kurrë sepse pas gjithë kësaj do të kemi punë edhe më të madhe që t'ua tregojmë vendin atyre që dje na e vranë shpresën me thikë pas shpine. A e dini, ohh të mjerë se ju urrejmë me gjithë qenien?Violin: Dalvin MamushaGuitar: Endrit XerxaVocal: Adhurim Grezda

Publiée par Rame Lahaj sur Jeudi 26 mars 2020

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej