Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Putin luan në piano (film)

Nga Klodiana 0

Presidenti rus Vladimir Putin njihet për pasionin e tij për artet marciale dhe sportet në përgjithësi, por pak vetë e dinin, por presidenti rus është një pianist amator, siç e cilëson ai veten, megjithëse disa muzikantë thonë se nuk është fare pa talent.

Këtë të fundit Putin e shfaqi ndërsa priste që të takohej me homologun e tij kinez Xi Jinping për të zhvilluar bisedime dy palëshe në Pekin.

Mediat ruse shkruajnë se presidenti Putin luajti në piano disa melodi nga këngë të kohës sovjetike për Moskën dhe Shën Pjetërburgun, duke treguar se lavdia e dikurshme është ajo që Putin dëshiron ti kthejë Rusisë moderne.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej