Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Publikohen dokumentet/ Valdrin Pjetri i dënuar me burg nga shteti italian për trafik droge

Nga 27.al 0

Kandidati për Bashkinë e Shkodrës Valdrin Pjetri është akuzuar nga Partia Demokratike se në vitin 2003 ka qenë i arrestuar/ndaluar dhe i dëbuar nga shteti italian.

Gjatë një konferencë për mediat, ditën e sotme sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi ka publikuar dokumentet e Kuesturës së Firences për arrestimin e Pjetrit në 27 janar 2003 në Firence bashkë me Altin Dodën.

Sipas Bardhit, Valdrin Pjetri ka pranuar akuzën dhe ka kërkuar dënimin e menjëhershëm. Pjetri është dënuar me 18 muaj burg i cili është pezulluar nga Gjykata.

Në shkurt të vitit 2003, Valdrin Pjetri është dëbuar nga Italia me vendim gjykate për 7 vite rresht.

Dokumentet e dënimit:

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej