Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pse e ka emrin Andon dhe jo Anton? Ish deputeti shpjegon ngatërresën (Film)

Nga Klodiana 0

Ish deputeti i Partisë demokratike Andon Frrokaj ka dhënë detaje në lidhje me ngatërresën që i bëhet emrit të tij.

Nga ABC-ja e Mëngjesit ai është shprehur se gabimi i emrit Anton-Andon dëshiron që ta shoqërojë gjithmonë.

“Kur kam lindur në 67 në shtator prindërit vendosën të më quanin Anton. Unë kam lindur në Mamurras de sapo ishin shembur kishat dhe xhamitë. Unë gjithë jetën jam thirrur Anton por në letra e kisha Andon, dhe e pyeta babain, Babai më tha se nuk kam pasur mundësi pasi gjenda civile i ka thënë se emrat e vetëm që mund të vendoste që kishin në letër ishte Anton dhe jo Andon. Gabimi Anton-Andon unë dëshiroj të më shoqërojë gjithmonë Anton por në letra është ndryshe”, tha ish deputeti.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej